You are in: Members

Councillor Kevin Johnston

Councillor Kevin Johnston
05 May 2016
05 May 2016
Labour
Copt Hill
29 Ironside Street
Houghton-le-Spring
DH5 8AH
07880 714 314

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 5 May 2016  

Party Representation History

Ward Representation History

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
Data pager
Data pager
12
 Page 1 of 2, items 1 to 5 of 7.
Coalfield Area Committee Member18 May 2016
Council Member18 May 2016
Education Complaints Panel Member18 May 2016
Licensing Committee Member17 May 2017
Licensing Sub-Committee Member16 May 2018

Past Committee Memberships

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
No records to display.
DateFromDescriptionValue
No records to display.

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.